Pokračujeme v boji s odpady

V minulosti jsme vás už informovali, že v našem městě bojujeme s velkým množstvím směsného komunálního odpadu. Ten končí na skládce, kde škodí životnímu prostředí a kvůli vysokým poplatkům za skládkování i městskému rozpočtu.

Podle průzkumu se většina odpadu v nádobě na směsný komunální odpad dá vytřídit, nebo se mu dá úplně předejít. Proto nás čekají zásadní změny, které podpoří třídění i předcházení vzniku odpadu v našem městě.

Zavádíme pohodlný systém třídění

Rodinné domy a bytové domy do 4 domácnosti od nás zdarma dostanou vlastní nádobu na plast a nádobu na papír. Díky tomu už nebudete muset s plastem a papírem až do sběrných hnízd, ale budete třídit tyto odpady v pohodlí domova. V den svozu jen plnou nádobu postavíte před dům a svozová společnost se postará o její výsyp.

Na nádobách budou také speciální RFID čipy. Ty se při každém svozu načtou a do evidenčního systému se propíší informace o domácnosti, druhu odpadu i jeho množství. Díky tomu získáme dokonalý přehled o odpadech v našem městě.